Pasaulinė turizmo diena – iššūkių gausa!

Pirmasis 2009 m. pusmetis buvo niūrus dėl nuosmukio invazijos, terorizmo ir naujų sveikatos problemų, dėl kurių daugelis pagrindinių pramonės šakų visoje Indijoje ir visame pasaulyje atsidūrė aklavietėje. 2008 m. vaiduokliai tiesiog atsisako nurimti ir toliau persekioja pasaulio ekonomiką! Nors pasaulinė turizmo pramonė ir ypač Indijos turizmo pramonė nėra išimtis, ekspertai mano, kad tai yra krizės galimybė. Svarbiausia yra nustatyti problemas, jas išspręsti ir dabar pats laikas tai padaryti! Tačiau prireiks bendrų Indijos, laimėjusių tris Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos apdovanojimus, įskaitant 2007 m. Azijos mėgstamiausią turistų vietą, pastangų, kad išgyventume šią sumaištį. Visa tai šių metų rugsėjo 27-ąją Pasaulinę turizmo dieną paverčia dar sudėtingesne ir įdomesne kaip niekada anksčiau!

Atėjo laikas išvalyti sistemą

Pasauliniu mastu daugelio šalių ir Indijos turizmo ministerijos ruošiasi sėkmingai įveikti šią pasaulio ekonominę nelaimę. Šios pastangos įgauna svarbą, nes pasaulinė kelionių ir turizmo pramonė yra viena didžiausių pasaulio pramonės šakų, kurioje dirba beveik 231 milijonas žmonių ir sukuriama daugiau nei 10,4 procento pasaulio BVP. O Indijos turizmo ministerijos duomenimis, 2007 metais Indijoje apsilankė 5 milijonai turistų ir išleido beveik 11,5 mlrd. Pasaulio turizmo organizacijos 2020 m. vizijoje numatoma, kad iki 2010 m. Indiją aplankys apie 5,08 mln. turistų, o iki 2020 m. jų bus 8,9 mln. padorus augimas dviem Azijos milžinams. Taigi, kalbant apie turizmo pramonę, Indija yra gerai pasirengusi pasipelnyti iš pasaulinio nuosmukio tik tuomet, jei ji apsispręs pasiraitoti rankoves ir išspręsti daugybę su vidaus ir tarptautiniu turizmu susijusių problemų.

Tarptautinės ir vidaus problemos, turinčios įtakos turizmui Indijoje
Silpnesnės Amerikos ir Europos ekonomikos, kurias jau kamuoja nuosmukis, daro spiralinį poveikį pasauliniam korporaciniam pasauliui, kuriame vyksta išlaidų mažinimas. Tai reiškia mažiau verslo ir asmeninių kelionių į Indiją. Šalis taip pat susiduria su naujesnėmis sveikatos problemomis, tokiomis kaip kiaulių gripas, rasizmo skandalai ir prasta užsieniečių apsauga tam tikrose turistų vietose, klimato pokyčiai, nepakankama darbo jėga ir musoniniai nesėkmės. Skaičiuojama, kad Indijai prireiktų mažiausiai 200 000 žmonių, kad galėtų patenkinti augančius šalies turizmo poreikius. Be to, yra tokios infrastruktūros problemos, kaip prastas susisiekimas keliais, oro uostų nemodernizavimas, pasaulinio lygio maisto ir apgyvendinimo paslaugų trūkumas karštose turizmo vietose ir vangus tempas nustatant ir plėtojant turistines vietas ir trasas. Visa tai gali turėti didelį poveikį turizmo pramonei Indijoje.

Viduje Indijos vidaus turizmo pramonė klesti. Tiesą sakant, pinigų verpimas, vidaus turizmo pramonė taip pat susiduria su panašiomis problemomis ir jas reikės išspręsti vienu metu. Taigi, norint išspręsti šias problemas ir nustatyti naujus standartus, Indijos turizmo ministerijai ir kitoms susijusioms ministerijoms reikės bendradarbiavimo ir sutelktų pastangų.

Problemų sprendimas

Turizmas yra daugiasektorinis. Ji turi koordinuoti veiklą ir dirbti su kitomis pramonės šakomis bei ministerijomis, kad pašalintų infrastruktūros, kelionių, sveikatos, maisto, apgyvendinimo ir kitų infrastruktūros kliūtis. Svarbiausia yra pasiūlyti pasaulinės klasės patirtį turistams, lankantiems Indiją.

Pažodžiui sveikos aplinkos kūrimas
Viena vertus, medicinos turizmo pramonė slenka. Šalyje stebimas didžiulis turistų antplūdis iš viso pasaulio gydymo tikslais. Dėl to reikia sutvirtinti sveikatos priežiūros įstaigas ir įjungti „visada parengties“ režimą, atsižvelgiant į įrangos ir kvalifikuotos darbo jėgos modernizavimą. Naujų sveikatos problemų, tokių kaip neseniai kilęs H1N1, invazija gali pakenkti turistams, kurie lankosi šalyje. Šios sveikatos baimės turės įtakos ir vidaus turizmo scenarijui. Sveikatos apsaugos ministerija turės įgyvendinti daug žadančias priemones ir bendradarbiauti su visuomene, kad sukurtų saugesnę ir sveikesnę atmosferą visiems Indiją lankantiems turistams.